Chřest je výborní j sezónní pochoutka

SEZÓNA: Co jíst v květnu?

Zatímco duben se nesl ve znamení prvních zelených vlaštovek – kopřivy, medvědího česneku, mladých salátů nebo křupavých domácích klíčků, květen už přináší tu pravou jarní sílu a spoustu výborné české zeleniny.

klíčky

Velký jarní průvodce klíčením

Klíčení je skvělý způsob, jak přivolat domů jaro. Ale jak klíčit? Co klíčit? A co k tomu budu potřebovat? O tomhle všem si dneska řekneme víc.

rostlinné veganské mléko

Rostlinná mléka od A do Z – domácí i kupovaná

Jaké je nejvýživnější, jaké je nejlevnější a jaké nejchutnější?

cizrna

Královna luštěnin cizrna – proč a jak ji konzumovat?

Cizrna je tou nejuniverzálnější luštěninou! Proč bychom ji měli do jídelníčku zařadit co nejčastěji a jak ji připravovat tak, aby nezevšedněla?

veganské jídlo bohaté na bílkoviny

Lékař vs. Veganství – Bílkoviny

A kde bereš bílkoviny? Aneb nesmrtelná otázka pro každého vegana. V tomto článku najdete téměř vše, co se týče rostlinných bílkovin – od nezbytné teorie až po praktické poskládání jídelníčku.

6 potravin pro lepší spánek

Probouzíte se v noci? Máte potíže s usínáním? Jste celý den unavení? Sestravila jsem seznam potravin, které mohou zkvalitnit váš spánek a v boji proti únavě vám pomohou v dlouhodobém časovém horizontu.

síťovka

7 praktických less waste tipů

Rozmohl se nám tu takový nešvar. Je to plýtvání a odpad, který dusí naši planetu – prozatím jediné místo, které máme k žití.

Nákupní košík s ovocem a zeleninou.

Vegansky levně – 10 tipů jak na to

Je stále dost lidí, kteří soucitné stravování považují za posh zábavu těch, kteří na to mají. Dnes tedy pár slov o tom, jak nakupovat levně a zdravě, protože rýže s fazolemi opravdu nejsou vymožeností pro horních deset tisíc.

7 superpotravin, které jedly naše babičky

Acai, prášek z babobabu nebo moringa jsou sice trendy potraviny, ale pro mega dávky vitamínů a antioxidantů opravdu nemusíte daleko za hranice vlastní zahrady.

Je sója zdravá? Vědecké studie mají jasno

Kolem sóji a sójových výrobků panuje stále spousta kontroverze. Co o ní však říkají vědecké studie?

Facebook Instagram Youtube

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Souhlasím